[TITLE]


Рекомендації та роз’яснення щодо заповнення декларації

про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру

держслужбовцями та особами, які претендують на зайняття цих посад

 

Відповідно до вимог статті 12 «Фінансовий контроль» Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі - Закон), державні службовці зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі - декларація) за минулий рік за формою, що додається до цього Закону (форма декларації та додаткові рекомендації наведені нижче).

При заповненні декларації за 2011 рік відомості про витрати (вклад/внесок) надаються з дня набрання чинності Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», тобто з 1 липня 2011 року (за ІІ півріччя 2011 року).

Також слід звернути увагу, що відомості про витрати (вклад/внесок) надаються лише у випадку, якщо разова витрата (вклад/внесок) на придбання у власність/оренду чи на інше право користування нерухомості або автотранспорту по кожній із зазначених позицій у звітному році дорівнює або перевищує 150 тис. гривень (при заповненні декларації за 2013 рік) та 80 тис. грн. (при заповненні декларації за 2014 рік).

Особа, яка претендує на зайняття посади державного службовця, до призначення на відповідну посаду подає в установленому Законом порядку до місця проходження майбутньої роботи (служби) декларацію за минулий рік за встановленою Законом формою. При цьому слід зазначити, що відомості щодо витрат (вкладів/внесків) у декларації нею не зазначаються (Примітка 1 додатку до Закону).

Особи, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня.

Особи, які не подали декларацію за минулий рік із зазначених причин і звільняються з цього місця роботи, зобов'язані подати таку декларацію до розірвання трудового договору.

У разі відкриття державним службовцем валютного рахунка в установі банку-нерезидента він зобов'язаний в десятиденний строк письмово повідомити про це орган державної податкової служби за місцем проживання із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

Декларант заповнює декларацію власноручно чорнильною або кульковою ручкою синього або чорного кольору таким чином, що забезпечує вільне читання внесених відомостей.

Відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік керівників органів державної влади та їх заступників, членів колегіальних органів державної влади (комісій, рад), керівників органів місцевого самоврядування та їх заступників, підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання шляхом опублікування в офіційних друкованих виданнях відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей, передбачених частиною третьою статті 12 Закону, затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог, встановлених законом.

Бланки декларації виготовляються у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку.


БЛАНК ДЕКЛАРАЦІЇ


ПАМ’ЯТКА ПО ЗАПОВНЕННЮ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНО, ДОХОДИ, ВИТРАТИ І ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ФІНАНСОВОГО ХАРАКТЕРУ ДЕРЖАВНИМИ СЛУЖБОВЦЯМИ ТА ОСОБАМИ, ЯКІ ПРЕТЕНДУЮТЬ НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦІВ 


Методичні рекомендації на тему: «Антикорупційне декларування: усе, що ви хотіли знати»